Zalety świec z wosku pszczelego
Kilka słów o wosku pszczelim
Wosk pszczeli to substancja, która w ciepłej temperaturze przechodzi do stanu płynnego, jest to proces odwracalny. Kolejną jego właściwością jest palność. Spala się powoli, wydzielając pod wpływem płomienia lotne substancje aromatyczne o charakterystycznym zapachu miodu.
Jaki jest skład wosku pszczelego?
Skład wosku to całkiem spora chemia organiczna, znajdziemy w nim estry, alkohole, kwasy organiczne, węglowodory. Dodatkowo podczas procesu budowy gniazda w ulu dostają się do niego pyłek pszczeli, kit oraz miód. Substancje te wpływają również na zapach świec z wosku.
Czy wosk pszczeli to tylko świece?
Okazuje się, że wosk pszczeli ma bardzo szerokie zastosowanie w życiu człowieka. Używany jest do:
- produkcji świec,
- produkcji polerek w stolarstwie ceramice,
- jako składnik leków,
- do produkcji kosmetyków,
- produktów spożywczych.
Świece z wosku pszczelego - zalety
Szerokie zastosowanie wosku pszczelego sprawia, że nie jest on tanim produktem, za to z powodzeniem można mówić o nim, że jest ekskluzywnym. Końcowe produkty przygotowane na jego bazie osiągają o wiele wyższe ceny niż zamienniki wosku pszczelego.
Zapach świecy z wosku pszczelego
Jedną z głównych zalet świec z wosku pszczelego jest jej aromat. Podczas spalania dochodzi do uwalniania związków lotnych zawartych w wosku. Powietrze przesycone jest wtenczas zapachem miodu.
Świece z wosku pszczelego spalają się bez dymu
Niewątpliwą zaletą palenia świec z wosku pszczelego jest minimalna ilość dymu jaką wytwarzają podczas spalania. Efektem ubocznym jest wydzielany aromat miodu i wosku, który unosi się w powietrzu. Zapach palącej się świecy z wosku pszczelego uspokaja nerwy, wycisza emocje i wprowadza w dobry nastrój.
Jak prawidłowo palić świece z wosku pszczelego?
Świece z wosku pszczelego palą się trochę inaczej niż parafinowe. Środek zostaje nieraz niżej wypalony jak zewnętrzne krawędzie w takim wypadku należy nożem delikatnie przyciąć powstały rant. W przypadku świec w pojemnikach zazwyczaj nie ma tego problemu.
Jakie świece z wosku pszczelego wybrać?
Obecnie jest naprawdę spory wybór świec z naturalnego wosku pszczelego. Ciekawą opcją są świece z wosku pszczelego w szklanych słoikach. Podczas palenia takiej świecy stopiony wosk zostaje w pojemniku.
Świece z węzy pszczelej są wykonane również z wosku pszczelego. Wyróżniają się ciekawą fakturą sześciokąta. Dzięki czemu prezentują się doskonale w szklanych naczyniach, stroikach i kompozycjach do dekoracji stołów, dekoracji witryn, wystaw sklepowych i ekspozycji stoiska na targach.
Aromatyczne świece z wosku pszczelego na prezent
Pachnące woskiem świece to niebanalny produkt, który może być ciekawym prezentem. Tym bardziej, że jest to upominek uniwersalny i przy okazji gustowny. Taki prezent można wręczyć znajomej, która lubi świece. To też dobry wybór na upominek dla osoby, której preferencji nie znamy zbyt dobrze.
Aromatyczne świece z wosku pszczelego to świetny pomysł na prezent czy upominek z tytułu różnych okazji. Jedną z wielu zalet świec z wosku naturalnego jest znikoma ilość dymu oraz wydzielany aromat, który unosi się w pomieszczeniu. Według różnych źródeł ma on wiele właściwości prozdrowotnych, między innymi sprzyja pozytywnemu nastawieniu, koi nerwy.
Przeczytaj także:
Jak palić świece z wosku pszczelego?
Wosk pszczeli - niezwykłe właściwości i zastosowania
Apiterapia - czym jest, jak stosować i na co pomaga?