Pasieka Rodzinna

                                  DARMOWA DOSTAWA OD 70 zł z ORLEN PACZKA ❗❗       🌼🍯  ŚWIEŻY MIÓD RZEPAKOWY 2024 JUŻ DOSTĘPNY   🌼🍯 ❗❗                                                                                                                                                                                                                                                             

Jak palić świece z wosku pszczelego? 0
Jak palić świece z wosku pszczelego?

Jak palić świece z wosku pszczelego

Zapach palących się świec z naturalnego wosku jest charakterystyczny i dla większości ludzi przyjemny. Przypomina aromat miodu oraz ula, jest dlatego często elementem aromaterapii, która pozwala się odprężyć i ukoić nerwy.

 

Przygotowanie świecy do palenia

Nową świecę z wosku pszczelego należy przed zapaleniem odpowiednio przygotować.

  1. Świecę w naczyniu wykładamy na przygotowane miejsce. Następnie skracamy knot, zostawiając długość około 1 cm. Przybliżamy płomień do knota aby dobrze się rozpalił.
  2. Świecę bez naczynia np. taką zrobioną z węzy pszczelej należy wcześniej umieścić na podstawce, która będzie chroniła przed spływającym woskiem. Kolejno postępujemy jak powyżej.

 

Jak długo palić świecę z wosku pszczelego po raz pierwszy

Zapalając po raz pierwszy warto palić świecę z wosku około 2-3 godziny. Zapobiegnie to tzw. tunelowaniu świecy i wosk zostanie w całości wykorzystany.

 

Jak długo pali się świeca z wosku pszczelego?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż długość palenia się świecy nie zależy tylko od wagi świecy. Wpływ na długość palenia się świecy ma też knot. Im jest on grubszy, tym płomień jest większy, a przy okazja czas palenia krótszy.

Czas palenia świecy o tej samej wadze, a cieńszym knocie będzie dłuższy.

Świeca zapachowa Pasieka Rodzinna

 

Gaszenie świecy

Błędem jest zdmuchiwanie płomienia świecy!

Do poprawnego zgaszenia świecy można użyć specjalnego gasidła, które odcina dopływ tlenu, i niweluje powstawanie nadmiernego dymu. Płomień świecy można też ugasić poprzez zanurzenie knota w roztopionym wosku.

Po zgaszeniu płomienia świecy należy pozbyć się czarnej, zwęglonej końcówki oraz zamoczyć w wosku. Dzięki temu zabiegowi świeca jest dobrze przygotowana do ponownego zapalenia.

 świece z wosku pszczelego Pasieka Rodzinna

Co zrobić gdy świeca źle się pali

Poniżej kilka najczęściej występujących problemów, jakie pojawiają się podczas palenia świecy z naturalnego wosku pszczelego.

 

Płomień świecy zmniejsza się i gaśnie

Problemem może być zbyt mocno wypalony knot. W takim wypadku jeśli wosk jest w stanie płynnym to odlewamy jego niewielką ilość, aby odsłonić knot i zapalamy ponownie.

Jeśli wosk zdążył już zastygnąć należy usunąć część wosku odsłaniając knot na wysokość około 5 mm. Następnie ponownie zapalić świeczkę.

Powodem małego i gasnącego płomienia świecy z wosku może być też mała ilość tlenu w powietrzu. W takim wypadku należy zadbać o lepszą wentylację w okolicy palącej się świecy.

 

Płomień świecy mocno migocze

Jeśli płomień palącej się świecy mocno migocze oraz pokłada się na boki to znaczy iż mamy przeciąg w pomieszczeniu. Należy w takim wypadku wyeliminować podmuchy wiatru.

W przypadku palenia świec z wosku na zewnątrz, najlepiej robić to w szklanej osłonce lub wykorzystywać do tego świece z wosku pszczelego w słoiku.

 

Świeca nie chce się zapalić

Zazwyczaj dotyczy to zbyt małego knota zostawionego po ostatnim paleniu. W takim wypadku usuwamy wokół knota kilka milimetrów wosku i zapalamy ponownie. Jeśli płomień miga i jest niewielki knot warto zanurzyć knot w roztopionym wosku, a jego nadmiar odlać.

Duży ruch powietrza też może utrudniać zapalenie knota świecy i utrzymanie ognia. Problem ten pojawia się zwłaszcza jeśli chcemy zrobić nastrój na balkonie czy tarasie.

Aromat wydzielany przez świece wykonane z wosku pszczelego przypomina zapach miodu. Świece wykonane ręcznie z wosku pszczelego są jedyne w swoim rodzaju. Na wysokiej jakości produkt składa się nie tylko dbałość o dokładne wykonanie, ale też jakość materiału użyta do produkcji świec. Warto mieć świadomość tego, wybierając świece do domu czy na prezent.

 

Przeczytaj także:

Zalety świec z wosku pszczelego

Wosk pszczeli - niezwykłe właściwości i zastosowania

Miód z malinami - charakterystyka, właściwości i zastosowanie w codziennym życiu

 

Komentarze do wpisu (0)

Zapisz się do naszego newslettera
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zdrowego stylu życia i naturalnych produktów, zapisz się do naszego newslettera! Otrzymasz regularne aktualizacje, porady i przepisy, które pomogą Ci dbać o swoje zdrowie na co dzień.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl